Email: info@abccenter.kiev.ua
Телефон: +380 44 239-10-91
 

Візуальний словничок: dashboard

=> dashboard

Задумувалися колись, чому приладова панель (наприклад, в автомобілі чи літаку) англійською називається dashboard (dash “мчатися, кидатися, бризкати” + board “дошка”)?

Тому що в кінних екіпажах словом dashboard називалася спеціальна дошка-заслінка, яка ставилася для запобігання розбризкуванню бруду копитами коней і потраплянню його в екіпаж та на його пасажирів. Придивіться до старовинних картин та фотографій – практично завжди ви побачите таку дошку, від розкішних карет до простеньких кінних візочків. А ви думали – це просто підставка під ноги кучера?

dashboard1dashboard2  Згодом, в сучасному транспорті, звісно, функція захисту від бруду, що летить з-під копит коней, втратилася, але деталь у аналогічному місці продовжують називати dashboard. Через зручність розташування вона стала місцем для розміщення різних приладів, які потребують найбільшого контролю з боку водія. Більше того, терміном dashboard стали позначати будь-які різноманітні панелі управління, в тому числі віртуальні (наприклад, “кабінет адміністрування” якогось веб-сайту).

dashboard

Коментарів немає

2

Написати коментар

Вхід

Lost your password?